Önder Gençlik Merkezi

Tarihçesi:

Önder Gençlik Merkezi esasında;

1988’den beri var gelen bir yapının meyvesidir. Gençlerimize hizmet etmek amaçlı olarak ilk kurulan kütüphanemiz,  gençlerimizin bilgi ve birikimini artırmaya yönelik kütüphane hizmeti,  seminerler konferanslar için bir eğitim merkezi ve sosyal faaliyetler için de sosyal tesis görevini ifa etmiştir.

2001 yılında ise Kütüphanemize ilaveten Gençlik Lokali açılarak gençlerimizin sportif ihtiyaçlarına cevap vermiştir. Masa Tenisi, Bilardo, Langırt gibi donanımla desteklen lokalimiz gençlere nefes alma ortamı olarak ortaya çıkmıştır.

2008 yılında 12 bilgisayar ile desteklenen kütüphanemiz ve internet cafemiz gençlere ve bilgiye ulaşma konusunda büyük bir adım olmuştur.

2013 yılında Kütüphanemize destek mahiyetinde açılan Etüt Merkezi 3 sınıflık ve çok amaçlı salon ile gençlere yeni bir imkan olarak karşımıza çıkmaktadır. Okul derslerine destek amaçlı verilen kurslar ve etüt dersleri ile gençlerimizin eğitimine büyük bir destek vermiştir.

2017 yılında daha fazla gence ulaşmak için yeni bir mekan ve adreste hizmet etmek için yapılanmaya giren Vakfımız Önder Gençlik Merkezi tabelası altında Karapürçek’te 350 metrekare alanda hizmet etmeye başlamıştır. Bünyesinde birçok yeniliği beraber barındıran Gençlik Merkezimiz bölgeye yeni bir soluk olmuştur.

Önder Gençlik Merkezimizde:

Çok Amaçlı Salon: Akıl oyunları oynayabileceği, arkadaşları ile hoşça vakit geçirebileceği bir mekandır

Kütüphane:  Gençlerin Ödünç kitap alabileceği, kitap okuyabileceği, test çözebileceği, fotokopi çekebileceği, çıktı alabileceği bir kültür merkezidir

İnternet Kafe: 5 bilgisayardan oluşan, ücretsiz olarak araştırma yapabileceği, proje üzerinde çalışabileceği, her daim internetin bulunduğu bilgiye en hızlı ulaşılabilecek bir kafedir.

Spor Salonu: Masa Tenisi, Langırt, Dart vb. birçok sportif etkinliği yapabileceği, gençlerin ter atabileceği, rahatlayabileceği bir spor solunu ile hizmet vermektedir

Etüt Odaları: Kurs ve etüt dersleri alabilecekleri 5 sınıflıktan oluşan, liselere ve üniversiteye hazırlanmak için yapılandırılmış sessiz odalardır. Öğreticiler kontrolü ile destek dersleri alan öğrencilere en güzel desteği vermektedir. Ayrıca buralarda talepler üzene Arapça, satranç gibi ders dışı kurslarda düzenlenmektedir.

Önder Gençlik Merkezimizde:                                                                                                    

Yaz Okulu: Tatil dönemlerinde gençlerimizin hoşça vakit geçirirken aynı zamanda Milli ve Ahlaki Değerleri öğrenebileceği, ruhsal ve bedensel gelişmelerini sağlayabileceği   yüzme, sinema, geziler, piknik, sportif turnuvalar, akıl oyunları etkinlikleri ile onların tatilleri dolu dolu yaşamalarına yardımcı oluyoruz.

Kış Okulu:  Öğrencilerin, okul dönemlerinde eğitimlerini desteklemek amacıyla hem onların anlayamadığı konulara destek mahiyetinde etütler verirken onları liselere giriş sınavına hazırlıyoruz hem de sosyal aktiviteler ve milli ve ahlaki seminer ile hayata hazırlıyoruz.

Ayrıca neler mi yapıyoruz?

Bilgi Yarışmaları: Okul dersleri ve genel kültür konuları ile ilgili ödüllü yarışmalar

Yetenek Yarışmaları: Gençlerin yeteneğini ortaya çıkaracak yarışmalar. Resim çizme, şiir okuma, kompozisyon yazma, fotoğraf çekme…

Turnuvalar: Futbol, langırt, masa tenisi, dart, satranç vb.

Geziler: Şehirlerarası:  2 günlük kalmalı gezilerdir.

 Şehir içi:  Camiler, bilim merkezleri, tarihi ve turistik yerler vb.  

Kamplar: Gençlik Tatil Kampları ve kitap okuma kampları, ders çalışma kampları…

Seminerler ve Konferanslar:  Alanlarında uzman kişilerden seminerler, hasbihaller

Oyunlar: Sosyalleşmeyi sağlayacak masa oyunları, bilgisayar oyunları ve play station…

Akıl oyunları farklı düşünme ve ufuk açma çalışmaları

Sinema ve tiyatro gösterine katılım

Piknikler ve doğa yürüyüşleri…

Yüzme, aqua park…