Uzat Yardım Elini

Vakfımızın bulunduğu bölge itibari ile gecekondu bölgesi olması ve ihtiyaç sahibi ailenin çok olması hasebiyle yardıma muhtaç ailesi çok fazladır. Bölgemizin yaşadığı deprem sebebi ile çok sayıda depremzede kardeşimi<i bölgemi<de ağırlamakta ve maddi ve manevi yardımlarımızla desteklemekteyiz.

Ayrıca son dönemlerde bölgemize savaş sebebi ile ülkemize iltica etmek durumunda kalan Somalili, Suriyeli ve Iraklı ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlarda bulunmaktayız.

Yardımlarımız muhtaçların ihtiyaçlarını karşılamak için günlük 25 aileye, aylık 600 aileye yiyecek yardımı, kıyafet, elbise, ayakkabı, halı, mutfak gereçleri  vb. şeklinde yapılmaktadır.

Hastalara ilaç yardımı, öğrencilere kırtasiye yardımı yapılarak desteklenmektedir.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım ve gıda çeki ile iktisadi olarak yardım edilmektedir.

Bu sebepledir ki bir çok yardım şekli ile sizin imkanlarınızı muhtaç olan gerek muhacir gerekse bölgemiz Türk vatandaşlarımız ile buluşturuyor. Bir köprü olma misyonunu bu güne kadar en işi şekliyle yapmaktayız.

Birçok proje ile bölgemizde bulunan dul, yetim, aciz, hasta, depremzede, yaşlı, tutuklu ailelerine yardım elimizi uzatarak onların dertleri ile dertlenmeye çalışıyor, yaralarını sarmaya gayret ediyoruz.

Siz cömert gönüllülerimizi de bu köprüde bir tuğla olmaya davet ediyoruz.

Yaptığımız yardımlar:

Kardeş Aile: Sahipsiz, bakanı olmayan yetim, dul sakat ve hasta ailelerden öncelik sırasına göre aileler tespit edip sizlerle tanıştırıp onların hayatlarını kolaylaştırmaya davet ediyoruz. Yardım bedelimiz en az 600 TL olmaktadır

Yetim Giydirme: Bir yetim çocuğunuz varmışçasına en az 600 TL ile onları giydiriyor, onlarında sevinmesine vesile olmak istiyorsanız acele edelim. Bayram geldi çattı…

Gıda Kolisi: Bölgemizde bulunan muhtaç ailelere günlük gıda dağıtımı yapmaktayız. Ayda 1 defa dağıtılan yardım kolilerine aylık 600 kişiye ulaştırmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında bu sayı 2000 kişiye çıkmaktadır. Siz de bir muhtaç aile doysun diyorsanız bir koli için  400 TL bedel ile destek olabilirsiniz.

Zekat ve Sadaka: Zekatlarınız ve Sadakalarınız, vakıftan bizler vesilesi ile, gerek  bizatihi bizim rehberliğimizde ve bizim belirlediğimiz aileleri vakfa davet ederek da sizin elinizden  dağıtarak veya bizlerle evlerini ziyaret ederek elden teslim imkanımız mevcuttur.

Kurban: Kurban bayramında kurban bedellerin bize ulaştırarak  kurban kesip muhtaçlara dağıtım yapılabildiği gibi ayrıca sizlerin kesip etlerini bizlere ulaştırdığınız kurban etlerini de muhtaçlara ulaştırmaktayız. Ayrıca yıl içinde akika, şükür adak vb kurbanlarınız bir telefon ile sizin adınıza kestirilip sizin adınıza muhtaçlara dağıtılmaktadır.

Elbise: Bölgemizde yoğun bulunan muhtaçların vakfımıza gelerek giysi taleplerine karşı gerek sıfır gerekse ikinci el kıyafetler verilmektedir. Bu sebepledir ki giyilmemiş veya giyilebilecek nitelikte olan ikinci el elbiseleriniz bize ulaştırarak  ihtiyaç sahiplerini ulaştırabilirsiniz.

Eşya: Bölgemizde yoğun bulunan depremzede, muhacir vb muhtaçların vakfımıza gelerek ev eşyası  taleplerine karşı gerek sıfır gerekse ikinci mutfak, beyaz eşya, oturma grupları, çeyiz malzemeleri, ev araç ve gereçleri, halı perde vb malzemeleri dağıtılmaktadır. . Bu sebepledir ki kullanılabilecek  nitelikte olan yeni veya ikinci ev araç ve gereçlerini bize ulaştırarak  ihtiyaç sahiplerini ulaştırabilirsiniz.