YARDIMLAR

Vakfımızın bulunduğu bölge itibari ile gecekondu bölgesi olması ve ihtiyaç sahibi ailenin çok olması hasebiyle yardıma muhtaç ailesi çok fazladır. Özellikle son dönemlerde bölgemize yurt dışından gelen Somalili, Suriyeli ve Iraklı muhacirlerin bölgemizde  (100.000 kişi) ikamet etme mecburiyetinden dolayı bu ihtiyaç sahibi ailelere kış döneminde kömür, odun, soba, battaniye gibi kışa yönelik yardımlar yapılmaktadır.

Temel  ihtiyaçlarını karşılamak üzere günlük 40 aileye, aylık 800 aileye yiyecek yardımı, kıyafet, elbise, ayakkabı, halı, mutfak gereçleri  vb. yardımlar yapılmaktadır.

Hastalara ilaç yardımı, öğrencilere kırtasiye yardımı yapılarak desteklenmektedir.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım ve gıda çeki ile iktisadi olarak yardım edilmektedir.

Bu sebepledir ki bir çok yardım şekli ile sizin imkânlarınızı muhtaç olan gerek muhacir gerekse bölgemiz Türk vatandaşlarımız ile buluşturuyor, bir köprü olma misyonunu bu güne kadar en işi şekliyle yapmaktayız.

Bir çok proje ile bölgemizde bulunan dul, yetim, aciz, hasta, yaşlı, tutuklu ailelerine yardım elimizi uzatarak aşağıda listelenen şekillerde yardım etmekteyiz.

Siz cömert gönüllülerimizi de bu köprü de bir tuğla olmaya davet ediyoruz.

Kardeş Aile: Sahipsiz, bakanı olmayan yetim, dul sakat ve hasta ailelerden öncelik sırasına göre aileler tespit edip sizlerle tanıştırıp onların hayatlarını kolaylaştırmaya davet ediyoruz. Yardım bedelimiz en az 300 TL olmaktadır

Yetim Giydirme: Bir yetim çocuğunuz varmışçasına en az 100 TL ile onları giydiriyor, onlarında sevinmesine vesile olmak istiyorsanız acele edelim. Bayram geldi çattı…

Gıda Kolisi: Bölgemizde bulunan muhtaç ailelere günlük gıda dağıtımı yapmaktayız. Ayda 1 defa dağıtılan yardım kolilerine aylık 1000 kişiye ulaştırmaya çalışıyoruz. Sizde bir muhtaç aile doysun diyorsanız bir koli için  50 TL bedel ile destek olabilirsiniz.

Zekat ve Sadaka: Zekat ve Sadakalarınız, vakıftan bizler vesilesi ile, gerek bizatihi bizim belirlediğimiz ve vakfa davet ederek da sizin elinizden dağıtarak veya bizlerle evlerini ziyaret ederek elden teslim imkanımız mevcuttur.

Kurban: Kurban bayramında kurban bedellerin bize ulaştırarak  kurban kesip muhtaçlara dağıtım yapılabildiği gibi ayrıca sizlerin kesip etlerini bizlere ulaştırdığınız kurban etlerini de muhtaçlara ulaştırmaktayız..

Kurban bayramı dışındaki zamanlarda akika, adak ve şükür kurbanlarının bize bir telefon ederek  kestirip dağıtımını yapmaktayız.,

Elbise: Bölgemizde yoğun bulunan muhtaçların vakfımıza gelerek giysi taleplerine karşı gerek sıfır gerekse ikinci el kıyafetler verilmektedir. Bu sebepledir ki giyilmemiş veya giyilebilecek nitelikte olan ikinci el elbiseleriniz bize ulaştırarak ihtiyaç sahiplerini ulaştırabilirsiniz.

Eşya: Bölgemizde yoğun bulunan muhtaçların vakfımıza gelerek taleplerine karşı gerek sıfır gerekse ikinci mutfak, beyaz eşya, oturma grupları, çeyiz malzemeleri, ev araç ve gereçleri, halı perde vb malzemeleri dağıtılmaktadır. . Bu sebepledir ki yeni veya kullanılabilecek nitelikte olan ikinci ev araç ve gereçlerini bize ulaştırarak ihtiyaç sahiplerini ulaştırabilirsiniz.

Kış Yardımları: Kış döneminde ihtiyaç sahiplerine battaniye, soba ve kömür gibi yardımlar yapılmaktadır. Gerek bunların bedellerini bize ulaştırarak gerekse de yardımların kendisini bize ulaştırarak  hayırlarınızı en iyi şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırabiliriz.

Bağış İçin

Önder İlim Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfı

Albaraka Türk Siteler Şubesi

İBAN: TR 6600 2030 0000 2532 3800 0002

Vakıfbank Bilkent Şubesi

İBAN: TR 4500 0150 0158 0073 0406 7025

İletişim

Önder Vakfı: Önder Mahallesi Selçuk Caddesi No: 4/4-6 Siteler – Altındağ ANKARA

Telefon : 312 348 78 49 / 312 350 60 00

Önder Gençlik Merkezi: Karapürçek Mah 478 Cad No:3/A Altındağ / Ankara

Telefon : 312 350 60 00

Cep: 505 651 25 50 (Kadir Bey)