YETİM YÜREKLİ KIZ

Bir ilahiyat öğrencisiydi tanıştığımızda. Birkaç arkadaşı ile beraber yardım kuruluşlarını dolaşarak mazlumlara, masumlara, muhtaçlara yardım edebilmek için gayret sarf ediyordu.

Mültecilere yardım ettiğimiz dönemlerde bizimle de öyle tanışmıştı.

Gönüllümüz olmuş, gönlümüze girmiş ve yüzlerce çocuğun da gönüllerinde yer edinmişti. Örgütlediği arkadaşları ile beraber çocuklara yardım elini uzatmak için ömür tüketiyordu. Bizim ile beraber birçok faaliyet yapmış, birçok projeye imza atmıştı.

Ama asıl hizmetleri ise bayram önceleri oluyordu. Kaç bayram böyle yaptı bilmem. Bir melek gibi çıkıyor, arkadaşlarını dostlarını örgütlüyor, yetim, öksüz sevindirebilmek adına bayramlık almak için seferber oluyordu. Üç ondan, beş bundan diyerek karınca kararınca onların yardım ellerini uzatmalarını istiyor ve bayrama yetim ve öksüz çocukların yepyeni elbiseler içinde girmeleri için gece gündüz çalışıyordu.

Birçok bayram bizimle yetim giydirdi, öksüz sevindirdi. Yine bir mübarek ramazan ayı ortasında beni aradı: “abi yetim giydirmeye var mısın?” dedi. İsim tespiti yapmak, yetim bulmak bizden; yetim giydirmek, sevindirmek YETİM YÜREKLİ KIZ’ dandı.

Haber saldı eşe, dosta, arkadaşa. 10 gün gibi kısa bir süre de derledi topladı. Yetmiş yetim çocuğu giydirmeye, yetmiş muhtaç aileyi gıda kolisi ile sevindirmeye yetecek desteği bulmuştu. O da yetmedi; aldı getirdi yârenini. Kumanya kolisi yaptı, gıda dağıttı. Yetimleri giydirmek için mağazaya gitti; o minik yetimler için hazırladığı minik hediyeleri dağıttı, onların tebessümlerine ortak oldu.

Her bir yetimi giydirdikçe, onları sevindirdikçe gönlü bayram ediyordu.

Yetim Yürekli Kız, geçmişte uzaklarda bir yerde, bir ortaokulda öğretmenlik yapıyordu. Şimdilerde babasını kaybetmenin bir yıllık hüzünü ile artık yetimleri daha iyi anlıyordu. Yetim hissediyor, yetim yaşıyor ve ömrünü yetim çocuklara vakfediyordu. Bugünlerde boş kaldıkça, fırsat buldukça yetimlere “abla” oluyor.

Dostu arkadaşları, yarenleri ile bir vücut olmuş bu kızın ismi cismi hiç önemli değil; adı, sanı, şanı da Rabbi katında…

Biz ona ‘YETİM YÜREKLİ KIZ’ diyoruz
Ve öyle de bilinsin istiyoruz…

Siz de bir yetimin gözleri gülsün diyorsanız bir telefon kadar yakınız…

0505 651 25 50 – 0312 350 60 00